A. Buğu Bayazıt Yıldırım

A. Buğu Bayazıt Yıldırım

  • İletişim, Öğretme ve Öğrenme Üzerine Doğru Bildiğiniz Yanlışlar
  • Geri Dön

2002 Başkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Lisans, 2006 O.D.T.Ü. Yazılım Yönetimi yüksek lisans diplomalarına sahiptir. Profesyonel hayatına web tabanlı yazılım geliştirerek başlamış, daha sonra proje yönetimi alanında uzmanlaşmıştır. 2011 yılında PMP, 2013 yılında PMI-RMP sertifikalarını almıştır.

2002 yılından itibaren çalışmakta olduğu TÜBİTAK BİLGEM İLTAREN bünyesinde ağırlıklı olarak elektronik harp projelerinde ve süreç iyileştirme çalışmalarında görev almıştır, halen proje yönetimi uzmanlık alanındaki çalışmalarını sürdürmektedir.

Profesyonel hayatının yanı sıra, 2006 yılında başladığı donanımlı dalışa Discover Diving Dalış Okulu’nda dalış eğitmeni ve sualtı fotoğrafçısı olarak devam etmektedir. Amatör Kaptan, Kısa Mesafe Telsiz Operatörü ve İlkyardım sertifikalarına sahiptir.

PMI Türkiye’de 3 yıldan uzun bir süredir gönüllü olarak hizmet vermektedir. PMI Türkiye Ankara Şubesi pazarlama ve sponsorluk direktörlüğü görevinin yanı sıra, Proje Yönetim Dünyası Dergisi'nin editör yardımcılığını da yürütmekte ve PMI Türkiye tarafından gerçekleştirilen PM Zirveleri, mesleki gelişim etkinlikleri, uluslararası proje yönetim günü vb. faaliyetlerde görev almaktadır.

Evli ve bir çocuk sahibidir.