Dr.Rıza Kadılar

Dr.Rıza Kadılar

  • European Mentoring & Coaching Council Türkiye
  • YK Başkanı
  • Linkedin

Dr. Riza KADILAR ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra lisansüstü eğitimini Stanford Üniversitesi’nde ekonomi yüksek lisansı ve Paris’de bulunan HEC’de MBA yaparak gerçekleştirmiş, “basın ekonomisi” alanında doktora çalışmalarını yapmış, INSEAD bünyesinde “Strategic Bank Management” programından mezun olmuştur.

Türkiye, Fransa, İngiltere ve Hollanda’da üst düzey banka yöneticiliği yapan Dr. KADILAR halen bir uluslararası yatırım bankasının Türkiye ülke genel müdürü ve temsilcisi olarak görev yapmaktadır. Mesleki kariyerinin yanı sıra Boğaziçi Üniversitesinde ve Bilgi Üniversitesinde ders vermekte, Avrupa Koçluk ve Mentorluk Konseyi (EMCC) Türkiye, English Speaking Union (ESU), China Institute Turkey (ÇİTAM) başkanlığını ve “Institut du Bosphore” (TÜSİAD) bilim kurulu ile Hisar Eğitim Vakfı (HEV) yönetim kurulu üyeliğini devam ettirmektedir. “Corporate Well-Being Center” (cwcntr.com) ile “Koçluk ve Mentorluk Enstitüsü” (ioecm.com), kurucularından olup Londra merkezli “Global Trade Review” yayın kurulu üyesidir.

 Avrupa Konseyi H2020 inovasyon programına “değerlendirici hakem / uzman” olarak destek veren Dr. KADILAR onbeş yılı aşkın bir süredir otuzu aşkın ülkede kişisel gelişim, liderlik ve yönetişim konularında konuşmalar yapmıştır. “Yetenekten Lidere: Kurumsal Koçluk Hizmeti Satınalma Rehberi”, “Mentorluk: Birlik ve Bilgelik Sanatı”, “Fasilitasyon: Toplantı Yönetim Sanatı”, “ÇİN” ve “KARBON: Fırsat mı Tehdit mi?” başlıklı beş kitabın yazarıdır. İş dünyasına dönük makaleleri Bloomberg Businessweek dergisinde yayınlanmaktadır.