Lemi Orhan Ergin

Lemi Orhan Ergin

  • Iyzico
  • Agile Dönüşüm Lideri, Koç
  • Linkedin

iyzico’da Agile Software Craftsman ve Agile Practice Lead görevlerini yürütmektedir. Lisansını ve yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Yazılım hayatına başladığı 2001 yılından bu yana aktif olarak yazılım geliştirmektedir. BYM, GittiGidiyor / eBay ve Sony Avrupa'da onlarca yazılım projesinde yazılım mimarı, yazılım ustası, teknik lider, takım lideri, teknik koordinator, Scrum Master ve agile koç olarak görev almıştır. ACM’de yönetici ortak olarak onlarca firmaya danışmanlık hizmeti vermiştir. Yazılım ekiplerinde çevik yazılım kültürün kurulması, devamı ve sürdürülebilirliği konularında liderlik etmiştir.

Agile / Scrum, Kanban, Management 3.0, Git, ALM Süreçleri, TDD, Clean Code, Agile Mühendislik Pratikleri gibi konularda yüzlerce profesyonele eğitim ve seminer vermiş, onlarca ulusal ve uluslararası konferansta konuşmacı olmuştur. İnternette paylaştığı sunumları 1 milyondan fazla görüntülenmiştir.

Yazılım topluluklarında gönüllü olarak çalışmaktadır. Software Craftsmanship Turkey topluluğunun kurucusudur. Agile Turkey’in iki sene boyunca topluluk lideri olmuş, bu süre zarfında Agile Turkey Summit ve CraftSummit konferanslarının organizasyon liderliğini yapmıştır.